www.klinikaplyt.pl

Cena z VAT: 13 448,40 zł
Cena netto: 10 933,66 zł
Kod produktu: 25
Gwarancja: 12 miesiące
Typ: Jednokrokowa
Dual Disc II

Dual Disc II to druga generacja maszyny, która była dostępna na rynku w latach 2007-2008 jako Dual Disc.

Po bardzo dużym sukcesie rynkowym modelu Dual Disc, a także potrzebą rozwijania maszyn w kierunku regeneracji nośników nowego formatu Blu Ray, powstał nowy model maszyny, Dual Disc II.

Główną zaletą tej konstrukcji jest możliwość naprawy dwóch płyt jednocześnie przy znacznym skróceniu procesu regeneracji i czasu potrzebnego do obsługi urządzenia przez operatora. Urządzenie naprawia jednocześnie dwie płyty. Płynny środek mikrościerny (PoliCool™) jest stale pompowany do głowicy polerującej, co zapewnia zrównoważoną regenerację, przy czym dysk nie przegrzewa się. Płyn PoliCool v4.0 ™ wraca do pojemnika pod koniec procesu regeneracji, pozostawiając dysk suchy i gotowy do umieszczenia w pudełku, jedynie po ewentualnym, szybkim przetarciu na sucho. Możesz naprawić do 800 płyt bez konieczności wymiany materiałów eksploatacyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje również koszt regeneracji jednej płyty, który według producenta oscyluje w granicach 0,25 zł.

W model Dual Disc II zastosowano następujące rozwiązania technologiczne:

Quick Loading System - bardzo nowatorskie rozwiązanie umożliwiające szybki montaż płyty w urządzeniu oraz pozwalające na naprawę jednocześnie płyt różnych formatów np. płytę Blu Ray po jednej stronie z płytą PS1 po drugiej.

New Digital Control Panel - Elektroniczny Sterownik, który umożliwia za pomocą jednego przycisku przeprowadzenie procesu regeneracji oraz posiada dodatkowe funkcje, takie jak:
- wyświetlanie na monitorze statusu procesu, czasu pozostałego do zakończenia regeneracji oraz informacji kiedy należy zmienić kardridż na nowy;
- możliwość wyboru długości procesu regeneracji od 30 sekund poprzez 60, 90, 120 aż do 180 sekund;
- możliwość uzyskania informacji jak dużo płyt zostało zregenerowane oraz w jakich cyklach;
- możliwość uzyskania informacji na temat ilości zużytych kardridżów od nowości maszyny
- przycisk umożliwiający automatyczne suszenie płyty po zakończeniu procesu regeneracji

New Polish Pad - nowa konstrukcja tarczy polerującej, umożliwiająca regenerację dysków w technologii Blu Ray oraz zamieniono w stosunku do poprzedniej wersji system mocowania w urządzeniu z klejonego na rzepowy.

W maszynie zastosowano ponadto udoskonalone oraz wzmocnione podzespoły, m.in. łożyska ze stali nierdzewnej zapewniające dwukrotnie dłuższą bezawaryjną pracę jak również zapewniające znacznie cichszą pracę urządzenia.

Dual Disc II do procesu regeneracji wykorzystuje kardridż PoliCool w aktualnych wersjach 3 lub 4 w pełni kompatybilne z nośnikami Blu Ray. Ceny i szczegóły techniczne w zakładce Materiały Eksploatacyjne.

Po testach w Klinice Płyt:

Urządzenie w stosunku do wersji Dual Disc I generacji, przeszło szereg modyfikacji. Poprawiono czas regeneracji płyty, przystosowano urządzenie do formatu wysokiej rozdzielczości Blu Ray, zmieniono system mocowania zarówno płyty w urządzeniu jak również materiałów eksploatacyjnych, zmodyfikowana również główne podzespoły elektroniczne i mechaniczne. Wygląd zewnętrzny również uległ zmianie, Dual Disc II wygląda bardziej estetycznie oraz ma mniejsze gabaryty w stosunku do poprzednika. Sama obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Nie sprawia problemu zainstalowanie płyty i włączenie cyklu naprawy. Wszystkie czynności obsługowe, wykonujemy za pomocą wodoodpornego komputera sterującego, gdzie również wyświetlane są komunikaty o bieżącej pracy urządzenia i stan zużycia kardridża PoliCool. Jakość naprawy do czego już nas przyzwyczaił amerykański producent Azuradisc, jest perfekcyjny! Zdecydowanie godne polecenia w zastosowaniu na potrzeby bieżącej konserwacji płyt w videotekach lub punktach wymiany gier, jak również na cele czysto zarobkowe.

Test przeprowadził: Krystian Kowalik - Klinika Płyt

Zestaw startowy zawiera:

  • urządzenie Dual Disc II
  • instrukcja obsługi
  • przewód zasilający
  • zestaw materiałów eksploatacyjnych z kardridżem PoliCool
  • ściereczkę Azuradisc
  • płyn czyszczący Azuradisc 226ml

Specyfikacja urządzenia:

  • Napięcie: 220V
  • Moc: 40W
  • Wymiary: 33,3x38,1x40,6cm
  • Waga netto: 17,2kg