www.klinikaplyt.pl
drukuj

2010-10-29

Kalibracja urządzenia Dual Disc I

Kalibracja to jedna z najbardziej istotnych czynności eksploatacyjnych w przypadku urządzeń z ręcznym ustawieniem siły docisku. Zbyt słaby docisk czynnika płyta-tarcza, powoduje niezadowalające efekty usuwania rys z powierzchni płyty, natomiast zbyt duży docisk przyspieszone i przedwczesne zużycie tarczy polerującej. Dlatego ta czynność sprawia wiele problemów użytkownikom.

Do przeprowadzenia czynności kalibracyjnych, niezbędny będzie klucz imbusowy załączony w zestawie wraz z urządzeniem.

Krok 1. Odkręcamy (nie wykręcamy całkiem lecz tylko poluźniamy) śruby imbusowe z boku trzpieni na które nakładamy Handle magnetyczne.

Krok 2. Upewniamy się, że trzpienie można poruszać w płaszczyźnie pionowej góra-dół.

Krok 3. U góry trzpieni znajdują się kolejne gniazda śrubowe. Wkładamy do gniazda klucz imbusowy, najlepiej w pozycji godziny 12, i przekręcamy o jeden cały obrót. W zależności od tego czy chcemy zwiększyć czy zmniejszyć docisk płyty do tarczy, przekręcamy kluczem w prawo lub lewo. Podwyższanie trzpienia powoduje zmniejszenie nacisku, natomiast obniżanie efekt odwrotny. Pomocne w całej operacji, będzie trzymanie drugiej ręki na trzpieniu, tak żebyśmy czuli ruch pionowy trzpienia.

Krok 4. Zakręcamy śrubę boczną na trzpieniu, aby zablokować ruchy pionowe. Zakładamy Handla na trzpień i przekręcamy nim delikatnie. Prawidłowa kalibracja, będzie się objawiać delikatnym ocieraniem powierzchni stycznych.

Poniżej film z prezentacją.