www.klinikaplyt.pl
drukuj

2010-10-29

Prawidłowa instalacja Kardridża PoliCool v 3.0

Tak więc, kolejna problematyczna czynność w obsłudze urządzeń do regeneracji płyt. Tym razem zajmiemy się instalacją Kardridża PoliCool w wersji 3.0 do urządzenia Dual Disc II.

Krok 1. Należy wstrząsnąć pojemnikiem z politurą tak, aby trzymając pojemnik wieczkiem do dołu, na dnie nie był widoczny biały osad.

Krok 2. Włączamy urządzenie. Na monitorze komputera powinna ukazać się informacja "Remove PoliCool.... Odczekujemy kilka sekund i ukaże się kolejna informacja "Loading PoliCool press enter". W tym momencie wkładamy pojemnik z politurą przez boczne drzwiczki do urządzenia jednocześnie wkładając wężyk z filtrem do środka pojemnika. Istotny jest kierunek ustawienia pojemnika. Prawidłowe położenie to etykietą do środka urządzenia.

Krok 3. Nadal na wyświetlaczu widzimy informację "Loading PoliCool press enter", i wciskamy przycisk enter. Teraz na wyświetlaczu widnieje informacja "PoliCool loading started" i w kolejnym etapie nastąpi odliczanie do zera. Jeżeli odliczanie się zakończyło i na wyświetlaczu ponownie ukazała się informacja "Loading PoliCool press enter" - kategorycznie nie przyciskamy żadnego przycisku. Odczekujemy kolejne etapy odliczania (około 3-4), jeżeli po czasie 30-40 sekund sekundy nie zostały załadowane, jedyne co możemy zrobić to wyłączyć urządzenie z zasilania i po chwili ponownie włączyć. Po tej operacji powinna na ekranie komputera pojawić się nowa porcja 12 tysięcy sekund do wykorzystania.