www.klinikaplyt.pl
drukuj

2010-11-08

Kalibracja urządzenia Dual Disc II

Prawidłowe ustawienie docisku mechanicznego w każdym urządzeniu do regeneracji płyt, ma kluczowe znaczenie dla optymalnego procesu naprawy płyt. Za niski docisk powoduje, iż rysy nie chcą znikać z powierzchni płyty, natomiast zbyt agresywny docisk powoduje przedwczesne zużywanie się materiału regenerującego.

Jeżeli zwróciliśmy uwagę, iż nasze urządzenie nie pracuje optymalnie, dla rozwiązania problemu spróbujmy przeprowadzić proces kalibracji.

Do wykonania tej czynności potrzebujemy: śrubokręt krzyżakowy, klucz inbusowy (dołączony do urządzenia), szpilkę lub narzędzie podobne jak pineska oraz kombinerki.

Mając powyższe narzędzia przygotowane, przystępujemy do przeprowadzenia czynności kalibracyjnej.

W pierwszej kolejności ściągamy tarczę polerującą, następnie bazę pod materiał polerujący i w ten sposób uzyskujemy dostęp do jasnożółtego talerza z dwiema śrubami. Odkręcamy te śruby i ściągamy talerz. W ten sposób otrzymujemy widok na interesujący nas podzespół. Za pomocą szpilki podważamy i wyciągamy znajdującą się u góry trzpienia brązową zaślepkę. Następnie za pomocą klucza imbusowego luzujemy trzpień (gniazdo śruby znajduje się z boku trzpienia). Jeżeli śruba nie chce się zluzować, pomocniczo możemy użyć kombinerek którymi przekręcimy klucz imbusowy w gnieździe. Ostatnią czynnością, którą należy wykonać, to ustawienie siły docisku. Jeżeli chcemy zwiększyć docisk przekręcamy śrubę imbusową u góry trzpienia w prawą stronę, natomiast jeżeli chcemy zmniejszyć docisk, przekręcamy śrubę w lewą stronę. Dla łatwiejszego rozeznania podczas regulacji, zaleca się ustawienie klucza w pozycji godziny 12 i obroty w zakresie 1/4 lub jak kto woli o 15 minut. Poniżej prezentacja video opisanego procesu.