www.klinikaplyt.pl
drukuj

Cena z VAT: 8 473,47 zł
Cena netto: 6 889,00 zł
Kod produktu: 23
Gwarancja: 12 miesiące
Typ: Jednokrokowa

The Uno

Najnowsze urządzenie w ofercie Kliniki Płyt. Po wycofaniu we wrześniu 2010 roku z oferty amerykańskiej firmy Azuradisc urządzenia, które odniosło duży sukces na rynku światowym modelu 1600, przyszedł czas premiery modelu The Uno. Coraz większe zaawansowanie technologiczne, wprowadzenie nowego nośnika Blu Ray oraz rosnące wymagania Klientów sprawiły, że urządzenia wielokrokowe nie cieszą się już zainteresowaniem i musiały ustąpić miejsca coraz bardziej zaawansowanym urządzeniom jak The Uno. Poniżej opisujemy kilka najważniejszych rozwiązań technologicznych, które zostały zastosowane w tym innowacyjnym urządzeniu:

Nowość Szybkie Mocowanie Płyt 2. System mocowania płyty wbudowany jest w pokrywę i zawierają płynny mechanizm sprężynowy, który automatycznie utrzymuje nacisk na płycie. To nowe rozwiązanie eliminuje konieczność dostosowywania urządzenia do płyt PS1 lub innych rodzajów nośników, które w innym przypadku wymagałyby wyregulowania. Oznacza to, że można regenerować każdy rodzaj płyt za pomocą jednego urządzenia bez konieczności jego dostosowywania! Oznacza to również możliwość wielokrotnej regeneracji tej samej płyty bez regulowania urządzenia. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy system mocowania płyt wśród dostępnych urządzeń do regeneracji typu desktop. Nowością w Wersji 2 (Szybkie Mocowanie płyt 2) jest całkowicie zaktualizowany mechanizm wysuwania, który w praktyce nie wymaga konserwacji, wyprodukowany z wielką precyzją ze stopu aluminium typu 6061, pokryty powłoką ochronną. Te wszystkie elementy stanowią gwarancję niezawodnej pracy i łatwości w użytkowaniu.

Nowość Podwójny system łożysk zamkniętych. Zmieniony mechanizm tarcz z zastosowaniem dwóch kompletów łożysk. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia cichsze użytkowanie, ale też wydłuża żywotność głowicy. Oznacza to również, że nowe łożyska wytrzymają dwu, a nawet trzykrotnie dłużej niż w dotychczasowych urządzeniach, jednocześnie pracując ciszej, i praktycznie nie wymagając konserwacji!

Nowość Automatyczna funkcja szlifująca. Zintegrowana w procesie regeneracji, nie wymagająca osobnych kroków. Urządzenie to nie tylko usuwa głębsze rysy w czasie krótszym niż jakiekolwiek inne dotychczasowe urządzenia, idąc o krok dalej uzupełniliśmy jej działanie o funkcję szlifującą. Specjalna podkładka poleruje i wyciera płytę podczas cyklu suszenia, usuwając płyn i szlifując powierzchnię, która po zakończeniu procesu wygląda jak nowa. Dotychczas automatyczna funkcja wycierania dostępna była tylko w drogich urządzeniach w cenach powyżej 9000 zł. Po regeneracji płyty są tak czyste i suche, że mogą trafić bezpośrednio do pudełka, po ewentualnym przetarciu kurzu suchą szmatką. Koniec z mokrymi płytami i koniecznością usuwania zanieczyszczeń. Płyty są jak nowe bezpośrednio po zakończeniu procesu naprawy!

Nowość Automatyczny Mikser - A.T.L.A.S.T., (Technologia Czyszczenia Płynno-ściernego z Automatyczną Kontrolą). To nowy, przełomowy system, który umożliwia usuwanie głębokich zarysowań i szlifowanie w jednym kroku. Nie tylko eliminuje konieczność wstrząśnięcia płynu polerującego, utrzymuje też substancję ścierną w zawieszeniu podczas cyklu regeneracji. Płynne substancje ścierne, zaprojektowane by usuwać głębokie rysy zazwyczaj osiadają zbyt szybko, im głębsza rysa, tym cięższy środek ścierny, a więc tym częściej należy go wstrząsać dla uzyskania odpowiedniej regeneracji. Do tej pory stosowana wysoce skoncentrowana substancja ścierna była niepraktyczna w użytkowaniu. Po latach badań, odkryliśmy, iż odpowiednie zawieszenie wypływu substancji ściernej jest niezbędne by wykorzystać jej własności chemiczne i termiczne. Rezultatem badań jest przełomowa technologia idealnie usprawniająca funkcjonowanie urządzenia. Aby ów nowy system działał prawidłowo, zaprojektowaliśmy Automatyczny Mikser, ale również zmieniliśmy właściwości płynu (Policool 4.0) Dzięki temu nie trzeba już pamiętać aby wstrząsać płyn. Wbudowany mikroprocesor automatycznie włącza i wyłącza mikser. Pod koniec procesu regeneracji płynny środek ścierny wraca do naboju. NARESZCIE proste rozwiązanie, na które wszyscy czekaliśmy!

(źródło: producent Azuradisc Inc.)

Po testach w Klinice Płyt:

Już na początku września, uzyskaliśmy od producenta jedno z pierwszych urządzeń testowych. The Uno na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie urządzenia o mniejszych możliwościach niż jest to w rzeczywistości. Niewielkie gabaryty w stosunku do Dual Disc II z którego została zapożyczona główna technologia regeneracji, może wprowadzać w błąd co do możliwości tego kompaktowego urządzenia. Pierwszy kontakt... i ku zaskoczeniu, po otwarciu pokrywy oraz drzwiczek bocznych, moim oczom ukazują się najnowsze technologie w dziedzinie regeneracji płyt. Nowy system mocowania, dzięki któremu mocowanie płyty staje się dziecinnie proste, technologia A.T.L.A.S.T. - która łączy w sobie przyspieszony, bardziej precyzyjny proces regeneracji (zastępujący proces wielokrokowy) oraz automatyczny mikser, który utrzymuje przez cały czas PoliCool w optymalnym stanie gotowości do procesu regeneracji, to tylko niektóre nowinki szczególnie przydatne. Tak więc zaczynamy! Mocujemy porysowaną płytę w urządzeniu - jak już wspomniałem to dziecinne proste -klik... i płyta gotowa do naprawy. Płyta nie jest szczególnie porysowana, są to raczej rysy średnie, więc zakładam, że najkrótszy cykl 30 sek. w zupełności wystarczy. I znowu klik... jednym przyciskiem maszyna wystartowała. Po upływie 30 sek - płyta została przywrócona do wartości fabrycznych - brak rys, powierzchnia idealnie gładka i lśniąca. Co ważniejsze, nie muszę używać płynu czyszczącego, płyta jest sucha do finalnego wytarcia wystarczą dwa ruchy ściereczką Azuradisc.  Podsumowując - pierwszy raz w życiu, otrzymałem do testów urządzenie kompletne, które nie tylko wykonuje proces regeneracji wręcz idealnie, ale zdecydowanie ogranicza obsługę do niezbędnego minimum. Urządzenie w pełni kompatybilne z najnowszymi nośnikami Blu Ray (PS3), jak również wszystkimi istniejącymi na rynku.

Test przeprowadził: Krystian Kowalik - Klinika Płyt

Zestaw startowy zawiera:

Specyfikacja urządzenia: