www.klinikaplyt.pl
drukuj

2012-05-23

VMI Hybrid vs The UNO

Długo oczekiwana maszyna, która wreszcie spełniła wszystkie nasze oczekiwania. Zanim produkt został wdrożony do ciągłej produkcji, przeszedł trwające ponad pół roku testy prowadzone przez dystrybutorów z całego świata, w tym także nas. Wszystkie zgłaszane uwagi zostały wzięte pod uwagę i mamy oto najnowsze urządzenie do regeneracji płyt. Niewielkie wymiary, piękny wygląd, bardzo cicha praca, rewelacyjny efekt regeneracji, to niektóre cechy charakteryzujące VMI Hybrid.

Maszyna pracuje w trybie jednokrokowym, oznacza to, że obsługa maszyny sprowadza się tylko do wybrania długości cyklu regeneracji i rodzaju regenerowanego krążka (Regular lub Blu-ray). Do regeneracji maszyna wykorzystuje dwie tarcze czyszcząco-polerujące, pastę i wodę. Wraz z rosnącym popytem na nośnik Blu-ray (świadczy o tym wykorzystanie nośnika Blu-ray w konsoli XBOX 720, którego premiera przewidziana jest na rok 2013), maszyna jest w pełni kompatybilna z tym formatem.

Na pierwszy rzut oka widać, że maszyna posiada niewielkie rozmiary a jej wygląd może stanowić element dekoracyjny pomieszczenia. Pracuje bardzo cicho, wręcz bezszelestnie. Do regeneracji wykorzystuje dwie tarcze czyszcząco-polerujące oraz pojemniki na wodę i politurę. Najkrótszy cykl regeneracji to 30 sekund a najdłuższy to 4 minuty. Po regeneracji płyty są tak czyste i suche, że mogą trafić bezpośrednio do pudełka. Koniec z mokrymi płytami i koniecznością usuwania zanieczyszczeń. Płyty są jak nowe bezpośrednio po zakończeniu procesu naprawy!

Odmienne rozwiązanie konstrukcyjne w stosunku do maszyn innych producentów, sprawia że solidna w konstrukcji maszyna jest prosta w budowie i obsłudze. Brak politury sprawia, że nie ma konieczności jej mieszania oraz chłodzenia, a niskoobrotowy silnik pozwala na ciągłą pracę maszyny, bez konieczności jego chłodzenia w postaci dodatkowych coolerów. Takie rozwiązanie konstrukcyjne maksymalnie zmniejszyło awaryjność maszyny.

Więcej informacji na temat tego urządzenia oraz wyniki testów przeprowadzonych przez zespół Kliniki Płyt, można znaleźć w menu po lewej stronie, w zakładce produkty profesjonalne.